Wigilia w Platerówce

Tradycyjnie, jak co rok, dzień 22 grudnia 2010 w naszej Platerówce był dniem wigilii szkolnej.

Konkurs recytatorski

W listopadzie 2010 roku odbyły się przesłuchania w ramach VIII Mazowieckiego Przeglądu Recytatorskiego, w Domu Kultury "Kolorowa" w Ursusie. W tym roku był to Przegląd Twórczości Tadeusza Różewicza . Wzięły w nim udział dwie uczennice z naszej szkoły: Monika Łyżwa z klasy III b1 i Joanna Tomala z klasy II a. Obie zakwalifikowały się do drugiego etapu. Z ogromna radością informujemy, że Monika Łyżwa otrzymała NAGRODĘ SPECJALNĄ Burmistrza Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy. Była po prostu najlepsza!!!

zobacz zdjęcie

Konkurs plastyczny

Dnia 17 grudnia 2010 roku nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie plastycznym "BOŻONARODZENIOWA KARTKA" organizowanym przez Muzeum Regionalne i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie. Miło nam poinformować, że Liwia Dobosz z klasy II b zajęła II miejsce.
Zachęcamy do odwiedzenia wystawy pokonkursowej w Muzeum Regionalnym w Piasecznie przy Placu Piłsudskiego 10, na której prezentowane są prace biorące udział w konkursie.

zobacz zdjęcie

Warsztaty z prawa

W dniach 3 i 8 grudnia 2010 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z prawa. Hasło przewodnie zajęć brzmiało - „Podrobić, nie podrobić?, Pobić, nie pobić. .oto jest pytanie? Najczęściej popełniane przestępstwa wśród młodocianych oraz idące za tym konsekwencje prawne.

Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada po 123 latach zaborów, Polska odzyskuje niepodległość. W tym roku obchodzimy 92 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji Platerówka, jak co roku, uczciła kolejną rocznicę tego jakże ważnego dla Polaków dnia.

Wycieczka do radia

27 października klasa 2b (dziennikarsko - teatralna) pod opieką p. Katarzyny Łątki i p. Agnieszki Kurpias - Peda udała się do Warszawy w celu zwiedzenia siedziby Polskiego Radia.

Uroczyste otwarcie nowej części Platerówki.

20 października odbyło się uroczyste otwarcie nowej części Platerówki.
Zyskaliśmy 5 nowych sal lekcyjnych, dużą bibliotekę, windę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych oraz szatnię z szafkami. Na uroczystośc zaproszeni zostali: starosta Piaseczna Jan Dąbek, marszałek województwa Adam Struzik, przewodnicząca rady powiatu Barbara Rudzińska Mękal, radni powiatowi, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy innych szkół, rodzice i uczniowie.

„Z duszpasterską wizytą w Platerówce.”

22.09.2010r. nasza szkoła powitała niecodziennego gościa. Przy okazji wizytacji parafii MB Wspomożenia Wiernych spotkał się z nami biskup pomocniczy warszawski Tadeusz Pikus.

Konkurs recytatorski

2 marca 2010 roku odbył się konkurs recytatorski „O laur najlepszego recytatora roku szkolnego 2009/2010 w powiecie piaseczyńskim”. Naszą szkołę reprezentowali, wyłonieni w wyniku szkolnych eliminacji, Paweł Studniarek z klasy II b2, Joanna Tomala z klasy Ia oraz Sylwia Marcinkowska z klasy III c.
I miejsce zajęła Joanna Tomala, która recytowała wiersz Antoniego Słonimskiego pod tytułem Alarm.

„Konkurs plastyczny”

W październiku 2009 roku odbył się szkolny konkurs plastyczny pod tytułem „Zachęć do przeczytania książki, która zachwyciła Cię w czasie wakacji”.
Jury w składzie: Małgorzata Mardas, Elżbieta Samsel, Agnieszka Kłobuchowska przyznało:
I miejsce Wioletta Tober kl. III a
II miejsce Grażyna Barańska kl. II c
III miejsce Paulina Kapelusiak kl. I b
Wyróżnienia: Iwona Cieślak kl. III a i Aneta Szmulewicz kl. II b1

Wyróżnione prace

„Czarci wieczór w Platerówce”

Wbrew obiegowym opiniom, piątek 13 lutego okazał się pomyślnym dniem dla uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Zalesiu Dolnym. O godzinie 18.00 odbyła się długo wyczekiwana premiera adaptacji sztuki Jana Drdy – pt.„Igraszki z diabłem”. Scenariusz i reżyserię dopracowała w najmniejszym szczególe p. Małgorzata Mardas. W postaci sceniczne wcielili się maturzyści z klasy teatralnej (prowadzonej jako innowacja pedagogiczna).