NASZA GAZETKA

Od października 2009 roku Platerówka redaguje internetową gazetę. Wszystko zaczęło się od współpracy z fundacją Nowe Media. Dzięki tej fundacji w naszej szkole zostały przeprowadzone dwudniowe warsztaty dziennikarskie, których owocem jest nasza internetowa "Platernówka" Gazetę redagują uczniowie klasy II B. Redaktorem odpowiedzialnym za każdy numer jest Ilona Feliksiak, a opiekunem gazetki pani Katarzyna Łątka. Gazeta ma już swoje sukcesy, zwyciężyliśmy w konkursie „Qmam media ‘w kategorii qmama cyklicznego.
Oprócz gazety internetowej od 10 lat wydajemy tradycyjną szkolną gazetkę, którą zawsze redagują uczniowie klasy pierwszej (oczywiście o profilu dziennikarskim).

Gratulacje! Są pierwsi zwycięzcy w konkursie "Qmam media".
Jury Fundacji Nowe Media postanowiło wyróżnić cztery redakcje.

Laureatami w kategorii "qmama warsztatowego" zostały zespoły qmamów:
1. "Piąte przez dziesiąte" - X Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu
2. "Wingapo" - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Broniewskiego w Świdwinie

Laureatami w kategorii "qmama cyklicznego" zostały zespoły qmamów:
1. "Szkolnik" - Szkoły Podstawowej nr 7 w Goleniowie
2. "Platernówka" - Zespołu Szkół nr 2 im. Emilii Plater w Piasecznie
Nagrodzonym redakcjom gratulujemy a pozostałym qmamowcom przypominamy: każde z Was ma szansę na nagrodę. Liczy się pomysł i to, co z nim zrobicie. Z ciekawością przyglądamy się temu, jakie tematy wybieracie, w jaki sposób je realizujecie, ile wkładacie wysiłku w to, by przygotować estetyczną gazetę. Pamiętajcie, że każde z Was... ma wybór, ma wpływ.