Twój adres IP to: 3.21.103.209
Cz 2024-05-09 05:52:42

COVID-19

Procedury zachowania bezpieczeństwa i zasady funkcjonowania biblioteki szkolnej w czasie epidemii COVID-19

obowiązujące od 1 września 2021.

1. W bibliotece należy przestrzegać ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa sanitarnego (nosić maseczki zakrywające nos i usta, stosować płyn dezynfekujący lub jednorazowe rękawiczki oraz zachować odstęp 1,5 m od innych czytelników).
  2. W wypożyczalni mogą przebywać jednocześnie 4 osoby, pozostałe muszą oczekiwać na korytarzu w bezpieczniej odległości od siebie.
  3. Biblioteka udostępnia swoje zbiory z ograniczonym dostępem do półek (lektury podaje bibliotekarz, a pozostały księgozbiór jest dostępny dla czytelników po zdezynfekowaniu rąk).
  4. Czytelnicy mogą również składać zamówienia na książki drogą elektroniczną za pośrednictwem  programu MOL NET+. Książki należy odebrać osobiście w bibliotece w ciągu dwóch dni.
  5. Zwracane książki bibliotekarz odkłada do pudełka, aby zostały poddane dwudniowej kwarantannie.
  6. Uczniowie mogą korzystać z czytelni, stanowisk komputerowych i kserokopiarki po uprzednim zdezynfekowaniu rąk.
  7. Czytelników obowiązuje dotychczasowy Regulamin Biblioteki w zakresie zasad wypożyczeń, dostępny na stronie internetowej szkoły.
  8. W przypadku zmiany sytuacji epidemicznej procedury mogą zostać zmodyfikowane