Twój adres IP to: 3.138.123.190
Pn 2024-05-20 09:03:38

Podsumowanie stażu

Staż w Hiszpanii

W środę 30 września 2015 w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie upowszechniające staż w Hiszpanii, na który wiosną tego roku po raz kolejny wyjechali uczniowie naszej szkoły w ramach projektu Erasmus+.

Projekt nosił tytuł: Mobilność zawodowa uczniów drogą do sukcesu w branży turystycznej”.

Relacji ze stażu wysłuchali zaproszeni goście: Pan Starosta Wojciech Ołdakowski i Pani Małgorzata Pieniążkiewicz z Wydziału Edukacji i Rynku Pracy oraz Pani Dyrektor Małgorzata Łukasiak-Zamoyska, nauczyciele i uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich technikum.

Beata Jachimowicz, Martyna Brzóska i Dominika Zając opowiedziały o procedurze kwalifikacyjnej i nauce języka hiszpańskiego. O samym pobycie w Granadzie i Sewilli, pracy w hotelach, zakwaterowaniu u hiszpańskich rodzin i czasie wolnym mówili Marcin Orman, Ada Radzka i Ola Białas. Opowieści o pracy, wypoczynku i atrakcjach turystycznych ze szczególnym zainteresowaniem wysłuchali uczniowie młodszych klas, którzy będą wyjeżdżali na staż w następnych latach.

W opinii uczniów przebywających  w Hiszpanii był to „najpiękniejszy miesiąc ich życia”.
             Przy okazji tego spotkania mieliśmy okazję wysłuchać kliku piosenek na pożegnanie lata. Wykonawcami byli: Martyna Zel i Weronika Gołębiewska z kl. II b, Karolina Piech
z kl. II a, Tomek Kaźmierczak z kl. III a, Paulina Klewek i Joanna Kreczmańska z kl. I b
oraz nasi szkolni tenorzy: Mateusz Matulka, Dawid Nowak, Rafał Krzesiński z kl. IV d
 i Adrian Sierzputowski z kl. II a.