Twój adres IP to: 18.217.146.61
Pn 2024-05-20 07:36:59

„PEACECross-cultural Understanding ” w Platerówce

4 edycja międzynarodowego projektu „PEACECross-cultural Understanding ” w Platerówce

W dniach od 3 marca do 8 marca 2013 roku, już po raz czwarty, w Zespole Szkół Nr 2 im. Emilii Plater w Piasecznie odbyły się spotkania uczniów naszej szkoły ze studentami z zagranicy w ramach międzynarodowego projektu  „PEACE Cross-cultural Understanding” pod patronatem AIESEC Polska.

Tym razem gościliśmy Alyego z Egiptu, Abigail z Malty i Michelle z Singapuru.

Studenci podczas spotkań z uczniami klas III, IV liceum i technikum prezentowali swoje kraje a następnie brali udział w dyskusjach z uczniami na temat tolerancji wobec innych ras i kultur. Szczególnie wartościowy wydaje się fakt, iż oprócz nauki tolerancji uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe jako, że język angielski był głównym językiem porozumiewania się. Trzeba podkreślić, że taka forma przekazu jest doceniana przez uczniów, jako że mają oni do czynienia z żywą kulturą, której nie zastąpi ani film ani też dobra książka.

Warsztaty zakończyły się przeprowadzeniem wywiadu z naszymi gośćmi, którzy nie tylko przybliżyli ideę projektu ale również podsumowali swój pobyt w Polsce przedstawiając jak widzą Polskę, Polaków czy polskie dania. Niektórym uczniom szczególnie przypadły do gustu spotkania ze studentami tak, że w ostatnim dniu nie kryli łez rozstania a niektórzy nawet przygotowali skromne upominki.