Twój adres IP to: 3.22.77.149
Pn 2024-05-20 06:34:18

Przyjaciele Szkoły

Stowarzyszenie Przyjaciół i Wychowanków Średniej Szkoły Ogólnokształcącej im. Emilii Plater w Warszawie i Zalesiu Dolnym

Stowarzyszenie kontynuuje działalność i podtrzymuje idee, prawa i obowiązki zarejestrowanego w 1926 Towarzystwa Przyjaciół Gimnazjum Żeńskiego im. Emilii Plater w Warszawie, ul. Mazowiecka 12.

Towarzystwo zostało zawiązane z inicjatywy ówczesnej dyrektorki E. Szteinbokówny przez rodziców i opiekunów wszystkich uczennic szkoły.

W 1934 r. Towarzystwo zakupiło z funduszy własnych posesję w Zalesiu Dolnym a następnie wzniosło budynek szkolny (obecna siedziba Zespołu Szkół nr 2 im. Emilii Plater)

Głównym celem działań od chwili utworzenia Towarzystwa w 1926 roku do chwili obecnie działającego Stowarzyszenia Przyjaciół i Wychowanków Szkoły jest:

• współdziałanie ze szkołą w dążeniu do prawidłowego rozwoju młodzieży pod względem umysłowym moralnym i fizycznym

• kultywowanie i kontynuowanie tradycji szkoły poprzez odrodzenie zlikwidowanej w 1967r. „Platerówki”, gromadzenie dokumentów i pamiątek na temat szkoły, prowadzenie kroniki,

• wydanie historii szkoły, organizowanie spotkań i pomocy koleżeńskiej.

W wyniku wieloletnich wspólnych działań absolwentek tzw. „Seniorek”, absolwentów „Platerówki” i sympatyków przy wsparciu Dyrekcji Zespołu Szkół, Rady Pedagogicznej, uczniów i okolicznych mieszkańców został osiągnięty jeden z głównych celów Stowarzyszenia - odrodzenie „Platerówki”.

Stowarzyszenie sukcesywnie realizuje założone cele. Podstawą jest współpraca ze szkołą w osiąganiu przez młodzież przygotowania do życia w społeczeństwie, wysokiego morale i poziomu wiedzy.

Mottem przyświecającym wieloletniej działalności wychowanków i absolwentów „Platerówki” jest hasło umieszczone na historycznym sztandarze szkoły pochodzącym z 1929 roku:„W jedności siła”

Zapraszamy do współpracy wychowanków i sympatyków Szkoły. Kontakt tel: (22) 6295104 lub 7567141