Twój adres IP to: 3.149.236.69
Pn 2024-05-20 08:31:24

Przyjaciele Szkoły

Zbigniew Mazurek

Zbigniew Mazurek jest absolwentem "Platerówki" z 1967 r. Pochodzi z Zalesia Górnego. W 1976 roku wyjechał do Francji, do Dunkierki. Tam rozpoczął pracę w największej francuskiej firmie specjalizującej się w dostarczaniu części zamiennych na statki. Po jedenastu latach postanowił założyć własną firmę o takim samym profilu działania.

W 1988 roku powstał MMS - Mazurek Marine Service. Tak rozpoczęła się kariera biznesmena, ponieważ w niedługim czasie firma zaczęła się rozrastać. Powstały jej kolejne przedstawicielstwa rozsiane po całym świecie: Nowy Orlean, Hamburg, Rotterdam, Moskwa, Gdynia, Indie.

W 1989 roku Zbigniew Mazurek zainteresował się inwestowaniem w Polsce. Na początku było to, wspomniane wcześniej, przedstawicielstwo MMS w Gdyni. Potem powstała sieć eleganckich perfumerii (Warszawa, Katowice, Kraków, Poznań, Gdynia), w których sprzedawano perfumy i kosmetyki markowych firm. Zbigniew Mazurek założył także firmę ochroniarską Esom.

Kiedy wyjeżdżał z Polski w 1976 roku miał 50 dolarów w kieszeni. Obecnie jest znanym biznesmenem. Twierdzi jednak, że nigdy nie pracował dla pieniędzy.

W jego życiu zawsze ważna była kultura. Chętnie słucha muzyki. Założył nawet firmę organizującą koncerty pianistyczne muzyki klasycznej i Festiwal Pianistyczny w Aix-en-Provence niedaleko Marsylii, gdzie wówczas mieszkał wraz z rodziną. Zbigniew Mazurek ma także poważne dokonania aktorskie. Znany reżyser Janusz Kondratiuk zaproponował mu jedną z głównych ról w filmie "Złote runo". Zbigniew Mazurek okazał się wyśmienitym aktorem komediowym. Po konkursowym pokazie "Złotego runa" podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni widzowie długo bili brawo. W sumie ma na swoim koncie kilkanaście ról drugoplanowych (m.in. w serialu "Dom") oraz w filmie dokumentalnym "ARGONAUTA" .

Zbigniew Mazurek, podróżując po całym świecie, nigdy nie zapomniał o swoich korzeniach. Dowodem tej pamięci jest ufundowanie dla naszej szkoły pracowni do nauki języków obcych i finansowe wsparcie pracowni fizyczno-chemicznej.

Dziękujemy.